Alzheimerova choroba

Náš špičkový neurologický výzkum a vývoj přináší nové přístupy u dříve nezvladatelných neurodegenerativních stavů, jakým je například Alzheimerova choroba.

V současné době není k dispozici terapie, která by zabránila, zpomalila nebo zastavila progresi tohoto onemocnění.

Alzheimerova choroba je progresivní neurologické onemocnění, které narušuje myšlení a nezávislost milionů lidí na celém světě. S Alzheimerovou chorobou a souvisejícími demencemi žije v současné době více než 5 milionů Američanů, celosvětově pak přes 40 milionů lidí a tato čísla rychle stoupají.

Toto onemocnění má negativní vliv nejen na kvalitu života, ale i jeho délku – je to 3. nejvýznamnější příčina úmrtnosti osob nad 65 let, po rakovině a onemocněních srdce.

Alzheimerova choroba je obvykle diagnostikována u osob starších 65 let, i když začíná dříve nepatrnými neurologickými změnami, ke kterým dochází roky nebo dokonce desetiletí před tím, než se objeví příznaky. Mnoho lidí zažívá časné, často nerozpoznané, známky mírné kognitivní poruchy.

Společnost Biogen dlouhodobě podporuje výzkum  léčby Alzheimerovy choroby.

V souladu s naším závazkem vůči pacientům a díky naší silné obchodní pozici je společnost Biogen nadále odhodlána podporovat výzkum a léčbu Alzheimerovy choroby. Naším  cílem je nalézt takové řešení, které by uspokojilo potřebu léčby této devastující choroby, zejména s důrazem na onemocnění v raném stádiu.